Jdi na obsah Jdi na menu

Dopis od Annet

15. 1. 2007

Nejdražšímu sboru BJB

Mnoho pozdravů vám zasílá vaše adoptivní dcera z Ugandy. Jak se vlastně máte, jak tam u vás jde život? Pokud jde o mně, mám se taky dobře a úspěšně pokračuji ve studiu. Teď končí třetí období školního roku, tak mám spoustu starostí s opakováním. Chci, abych dobře dopadla, protože bych tak v roce 2007 postoupila do 7. třídy.
U nás je teď období sklizně. Večer, když přijdu ze školy, pomáhám rodičům ze zahrádky sklízet proso. Když se usuší, odneseme ho do místní sýpky a potom z ní část vezmeme, pomeleme, až je z toho mouka. Z ní pak připravujeme jídlo. Proto dobré počasí je když zaprší a zároveň když pak svítí slunce.
Píšu, protože vám, lidem u vás doma i vašim přátelům chci popřát hezké Vánoce a šťastný nový rok 2007.
Ať vás všechny Bůh nejmilostvější opatruje.
Zdraví Birungi Annet

(V překladu se pokoušíme zachovat kouzlo originálu...)


A tohle je odpověď, kterou sepsala a odeslala naše mládež:
 

Adopce na dálku - dopis pro Annet (Uganda)

7. 1. 2007

Milá Annet,

těšíme se čtením tvých krásných dopisů. Nejvíce nás zaujaly barevné kresby a zajímavé zdobení písma pomocí teček (především Honzu). Honza je jeden z naší mládeže, stejně jako Vendula, kterou by naopak zajímalo, kdo je tvá nejlepší kamarádka a proč? Její sestra Jana ráda vaří, proto by chtěla znát tvé oblíbené jídlo a zda-li umíš nějaké připravit? David studuje biologii a geologii. Ví všechno a ještě ho zajímá, jestli má tvá rodina nějaké zvíře? Martin je talentovaný hudebník, hraje na baskytaru a na bicí. Rád by se dozvěděl, zda-li zpíváš a jaká jsi tanečnice? Tancujete během nedělní bohoslužby? My bychom rádi, ale v našem kostele to není zvykem. Ester vypadá jako žirafa, studuje politickou vědu a zajímá ji proč a jaké předměty máš ve škole nejraději?

Právě teď máme zimu, i když tento rok zatím bohužel bez sněhu. Víš co se stane, když uděláš jednu velkou, jednu menší a jednu nejmenší sněhovou kouli, postavíš je na sebe, ozdobíš několika uhlíky, starým hrncem a mrkví? Prosím, podívej se na obrázek. (Sněhulák)

Před pár dny jsme oslavili příchod nového roku, což pro nás kromě jiného znamená i období školních zkoušek. Proto se teď hodně učíme, stejně jako ty.

Tak, to je nejspíš všechno. Měj se hezky a radostné dny plné Božího požehnání.